Η νέα γενιά του ελληνικού τζούντο έλαμψε στα πανελλήνια πρωταθλήματα της Ξάνθης

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν στην Ξάνθη τα πανελλήνια πρωταθλήματα νέων ανδρών-νέων γυναικών, εφήβων-νεανίδων, παίδων-κορασίδων Α` και παίδων-κορασίδων Β`. Τρεις πρωτιές και συγκεκριμένα σε έφηβους, νεάνιδες και κορασίδες Β` πήρε ο ΕΟΣ Αχαρνών, ενώ από έναν τίτλο πήραν Μιρμάνης Ξάνθης (νέοι άνδρες), Ηρακλής Ερμιονίδας (νέες γυναίκες), Φίλιππος Αμυνταίου (παίδες Α`), Sakura ΑΟ (κορασίδες Α`) και Τζούντο Χαλκιδικής (παίδες Β`).

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ-ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Ο Μιρμάνης Ξάνθης και ο Ηρακλής Ερμιονίδας κατέκτησαν την πρώτη θέση στους νέους άνδρες και τις νέες γυναίκες αντίστοιχα. Ο σύλλογος της Ξάνθης είχε τρία χρυσά και ένα ασημένιο μετάλλιο, ενώ ακολούθησαν Φίλιππος Αμυνταίου (2-2-2) και Πόντος Αμπελοκήπων (1-1-4). Στα κορίτσια ο Ηρακλής Ερμιονίδας είχε ένα χρυσό και ένα χάλκινο (και μια πέμπτη θέση) ενώ ακολούθησαν ΑΕ Πετρούπολης (1-0-1) και ΕΟΣ Αχαρνών (1-0-1).
Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ
-55κg (12)
1 Ριζκόβ Γιώργος Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Βαρβαρήγος Βασίλης ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ
3 Κεσίδης Γεώργιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
Πριονίδης Ηλίας ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΓ. Ι. ΡΕΝΤ
-60kg (16)
1 Τσούλφας Νικόλαος ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
2 Σαρίδης Γρηγόριος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3 Γιαννακίδης Δημήτριος ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
Τσιλφίδης Δημήτριος ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
-66kg (16)
1 Αγκτζίδης Ιωάννης ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
2 Σοφιανίδης Γεώργιος ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ
3 Τόγιας Κωνσταντίνος Ο.Τ.Ν.Φ
Τσουτλασβίλι Μιχαήλ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
-73kg (25)
1 Μαρκαριάν Γεώργιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
2 Φουλίδης Χαράλαμπος ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
3 Γκαρακλίδης Βίκτωρ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
Μυλωνέλης Αθανάσιος ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
-81kg (18)
1 Ζαφειρίδης Γιώργος ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
2 Ποπόβ Αντώνης Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
3 Αγγελίδης Κωσταντίνος ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Φουλίδης ΑθανάσιοςΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
-90kg (13)
1 Παπαθανάσης Δημήτριος Α.Σ.Δ.Α.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2 Πατινιώτης Αλέξανδρος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕ
3 Παπαδόπουλος Βίκτωρ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Χουσκιβάτζε Λουκάς ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.
-100kg (7)
1 Παπαδόπουλος Μάρκος ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
2 Γκαρακλίδης Αλέξιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3 Παπουτσάκης Γιώργος-Χρήσ Α.Ο.Ν. Α
Σωτηρόπουλος Φίλιππος Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
+100kg (5)
1 Τσουμήτας Δημήτριος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
2 Κιουρτζίδης Ιχθυάνδρος ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
3 Λεωνίδης Αριστοτέλης ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΓ. Ι. ΡΕΝΤ

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
-48kg (5)
1 Θεοδωρακοπούλου Αικατερίνη Α. Ε. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
2 Χριστοπούλου Αθανασία ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ Α.Σ.
3 Ματζιάρα Χριστίνα ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
-52kg (7)
1 Καϊσοπούλου Παναγιώτα ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
2 Ασκίδου Βαλέρια SAKURA Α.Ο
3 Ζώκα Ασημίνα Α.Ο.Ν. Α
Θεοδώρου Ευδοκία Α. Ε. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
-57kg (8)
1 Σταμούλη Χριστίνα Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Αγγελή Μαρίνα ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
3 Γκόγκουα Βαλεντίνα Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
Παπαγεωργίου Χριστίνα SAKURA Α.Ο
-63kg (6)
1 Σκορδά Μαριάνθη-Ειρ Α.Σ.ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ “ΤΟΚΑΙ”
2 Αμαραντίδου Ιωάννα Ο.Τ.Ν.Φ
3 Καμπά Νικολέτα – Σο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ Α.Σ
Μαρινάκη Ραφαέλα DANRO
-70kg (10)
1 Βασιλείου Θεοφανία ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Α.
2 Δήμου Αριστέα-Ιωάν ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ Α.Σ.
3 Γαρυφαλλίδου Ελένη ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
Κυριμλίδου Σημέλα ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
-78kg (3)
1 Ξυγγένη Μαρία ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
2 Νίκα Έλλη Α.Ο.Ν.Α

ΕΦΗΒΟΙ-ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Ο ΕΟΣ Αχαρνών πρώτευσε και στις δύο κατηγορίες. Στους έφηβους πήρε δύο χρυσά και ένα χάλκινο, ενώ στις νεάνιδες είχε ένα μετάλλιο από κάθε απόχρωση. Την δεύτερη θέση στους έφηβους πήρε ο Φίλιππος Αμυνταίου (1-2-1), ενώ τρίτος ήταν ο Πόντος Αμπελοκήπων (1-1-1). Αντίστοιχα στις νεάνιδες, ο Νικηφόρος Ανατολής ήταν δεύτερος (1-0-1 και μια πέμπτη θέση), ενώ τρίτος ήταν ο ΣΑΠΚ Νεάπολης
Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΕΦΗΒΟΙ
-50kg (14)
1 Καρατσαουσίδης Αναστάσιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
2 Στεργίου Γεώργιος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
3 Γκόγκουα Θεόδωρος Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
Κεσίδης Γεώργιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
-55kg (18)
1 Ριζκόβ Γιώργος Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Μελικιάδης Δημήτριος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3 Μάντης Κυριάκος ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
Πριονίδης Ηλίας ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΓ. Ι. ΡΕΝΤ
-60kg (26)
1 Μπριόλας Βασίλης Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Τοντινίδης Μίκης ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3 Μπουτσούκης Αθανάσιος ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
Ράγιας Ιωάννης Α.Σ.ΩΡΙΩΝ
-66kg (29)
1 Τσουτλασβίλι Μιχαήλ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
2 Νικολάεβ Χρήστος ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ
3 Δούμας Σταύρος ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Σοφιανίδης Γεώργιος ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ
-73kg (28)
1 Μυλωνέλης Αθανάσιος ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2 Καλογήρου Δημήτριος ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3 Γεωργούλας Ματθαίος ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
Εφραιμίδης Κωνσταντίνος SAKURA Α.Ο
-81kg (20)
1 Καλογήρου Ευάγγελος ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Α.
2 Γκαρακλώβ Σιμόν ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
3 Καλουτσίδης Ευστάθιος ATHENS DOJO
Μηλιάδης Ηλίας Α.Σ.ΩΡΙΩΝ
-90kg (11)
1 Κουρτίδης Ανδρέας ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ
2 Αλεξανδρίδης Δημήτρης ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
3 Κοκοζίδης Αναστάσιος ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Παπανικολάου Παναγιώτης ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ Α.Σ.
+90kg (8)
1 Λεωνίδης Αριστοτέλης ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΓ. Ι. ΡΕΝΤ
2 Μαυρομάτης Αβραάμ ΚΛΕΙΤΟΜΑΧΟΣ
3 Κουκιώτης Αριστοτέλης SAKURA Α.Ο
Μεντεσίδης Κωνσταντίνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕ

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
-48kg (8)
1 Ματζιάρα Χριστίνα ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
2 Ζερβού Νικολέτα ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ Α.Σ.
3 Μπαλντίδη Κατερίνα Α.Σ. ΛΥΚΑΒΑΣ
Τσιμένη Χριστιάννα ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ Α.Σ.
-52kg (11)
1 Καϊσοπούλου Παναγιώτα ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
2 Κουτσιώρη Μαρία-Αντωνί ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ Α.Σ
3 Παπαδοπούλου Χριστίνα ΒΙΚΤΩΡΙΑ Α.Ο.
Σοφικίτη Μυρτώ Α.Ο. ΙΛΙΟΥ
-57kg (16)
1 Σταμούλη Χριστίνα Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Πολτατζίδου Δέσποινα Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
3 Αγγελή Μαρίνα ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
Γκόγκουα Βαλεντίνα Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
-63kg (14)
1 Σαρογλάκη Βασιλεία ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
2 Μαρινάκη Ραφαέλα DANRO
3 Γιαννάκου Παρασκευή ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
Ιωάννου Άννα ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
-70kg (6)
1 Βασιλείου Θεοφανία ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Α.
2 Δήμου Αριστέα-Ιωάν ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ Α.Σ.
3 Αλειφέρη Αναστασία ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ Α.Σ.
Πίσχου Μάρθα Α.Σ.Δ.Α.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
+70kg (9)
1 Ρίζου Μαρία ΚΛΕΙΤΟΜΑΧΟΣ
2 Αλατζά Μαρηλία ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ
3 Αλεξανδρίδη Αλίκη ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
Νίκα Έλλη Α.Ο.Ν.Α

ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α`
Σε Αμύνταιο και Κατερίνα κατέληξαν οι δύο τίτλοι. Ο Φίλιππος Αμυνταίου πρώτευσε στους παίδες με δύο χρυσά, ένα ασημένιο και τρία χάλκινα, ενώ ο Sakura ΑΟ ήταν πρώτος στις κορασίδες με δύο χρυσά, τρία ασημένια και δύο χάλκινα. Στα αγόρια την δεύτερη θέση πήρε ο Sakura (2-1-2) και την τρίτη ο ΕΟΣ Αχαρνών (1-1-0). Στα κορίτσια, οι σύλλογοι που ακολούθησαν τον Sakura ήταν ΕΟ Τζούντο (1-0-1), ΑΟ Ιλίου (1-0-1) και Ακαδημία Πολεμικών Τεχνών (1-0-1).

ΠΑΙΔΕΣ Α`
-34kg (5)
1 Αρβανίτης Αθανάσιος Α.Ο.Ν. Α
2 Παπαδόπουλος Ιωάννης SAKURA Α.Ο
3 Χουντάντζε Νικόλαος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
-38kg (8)
1 Μπουντούρης Γεώργιος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.
2 Πραγγίδης Χρήστος ΑΡΕΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛ
3 Παπαγεωργίου Γεώργιος SAKURA Α.Ο
Σαράφης Βασίλειος ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ ΒΕΡΟΙ
-42kg (13)
1 Πρίφτης Ανδρέας SAKURA Α.Ο
2 Αρχοντόπουλος Βασίλειος ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ
3 Σταυρίδης Κωνσταντίνος ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ
Τουρκάκης Διονύσιος ΑΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ
-46kg (17)
1 Σαρνταρίδης Κωνσταντίνος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
2 Γιαννόπουλος Δημήτριος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3 Αναστασόπουλος Αδάμ ΟΜΙΛΟΣ ΤΖΟYΝΤΟ ΠΕΡΙΣΤ
Τζάλλας Γρηγόρης Α.Ο. ΙΛΙΟΥ
-50kg (19)
1 Κυβελίδης Παναγιώτης SAKURA Α.Ο
2 Παπαχρήστος Αλέξανδρος ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
3 Δημητριάδης Χρήστος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
Μητροπίας Ορφέας ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
-55kg (25)
1 Ταρνάρης Νικόλαος DANRO
2 Ρηγούτσος Μάρκος Α. Ε. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3 Ζάραγκας Άρης ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
Καραχάλιος Αναστάσιος ΑΡΕΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛ
-60kg (25)
1 Μπιτντζαμόβ Αντώνιος ΚΛΕΙΤΟΜΑΧΟΣ
2 Κοσμίδης Κωσταντίνος Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
3 Σωτηρίου Σπυρίδων ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
Τζιανακόπουλος Θεοφάνης Σ.Μ.Α. ΩΡΩΠΟΥ
-66kg (15)
1 Κεσόβ Πέτρος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
2 Κατσούλης Αλέξανδρος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.
3 Αββακιάν Πέτρος-Δημο SAKURA Α.Ο
Αργυρούλης Αντώνιος ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
-73kg (11)
1 Κωστελίδης Στέλιος Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Κουρακλής Θεοδωρής Α. Ε. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3 Μιχαηλίδης Αλέξιος ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Σπερλίδης Αλέξιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α`
-36kg (4)
1 Γκελερή Μαρίνα ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΟΥ Α.Π.Σ
2 Τσακνάκη Ευδοξία ΠΥΡΡΟΣ ΔΗΜΑΣ Α.Σ.
3 Χατζηκυριάκου Χριστίνα ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
-40kg (3)
1 Μεσκα Άννα ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ ΒΕΡΟΙ
2 Ντόβολου Αικατερίνη Α.Ο.Ν. Α
-44kg (10)
1 Αλεξανδρή Κωνσταντίνα Α.Ο. ΙΛΙΟΥ
2 Πεπονή Κυριακή SAKURA Α.Ο
3 Δαβιτίδου Βαλεντίνα E.O.TZOYNTO
Πατινιώτη Αναστασία ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕ
-48kg (11)
1 Ρούντη Μαρίνα Α.Σ. ΛΥΚΑΒΑΣ
2 Αντωνίου Σπυριδούλα ΑΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ
3 Εφραιμίδου Δέσποινα SAKURA Α.Ο
Παπαστεργίου Μάρθα SAKURA Α.
-52kg (7)
1 Αββακιάν Βασιλική SAKURA Α.Ο
2 Εφραιμιδου Ελένη SAKURA Α.Ο
3 Κάκκαβα Αννέτα ATHENS DOJO
Μόσαλου Χριστινα-Μαρί Α.Ο. ΙΛΙΟΥ
-57kg (12)
1 Τσακνάκη Αννα SAKURA Α.Ο
2 Μιχαλοπούλου Κυριακή SAKURA Α.Ο
3 Γαβαλά Ευαγγελία Α.Σ.Δ.Α.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Σκλήρη Ιωάννα Α.Σ ΤΖΟΥΝΤΟ ΣΙΑΙ
-63kg (7)
1 Παπαδοπούλου Αννα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕ
2 Σκιαδαρέση Ιωάννα ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
3 Κριτσάκη Άλκιστη ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
Τσιγιάννη Δήμητρα ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
+63kg (11)
1 Παπαδοπούλου Μαρία-Αριάδν E.O.TZOYNTO
2 Μιχαηλίδου Ελένη ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
3 Ζαφειρίδου Αλεξάνδρα ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε
Ματουσίδη Αικατερίνη ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.

ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β`
Το Τζούντο Χαλκιδικής στα αγόρια και ο ΕΟΣ Αχαρνών στα κορίτσια, πήραν τους δύο τίτλους. Το Τζούντο Χαλκιδικής συγκέντρωσε δύο χρυσά και ένα χάλκινο μετάλλιο στους παίδες Β`, ενώ ακολούθησαν Πανιώνιος (1-2-0) και Φίλιππος Αμυνταίου (1-1-5). Στις κορασίδες Β` ο ΕΟΣ Αχαρνών είχε τρία χρυσά μετάλλια, ενώ ακολούθησαν Sakura ΑΟ (2-0-0) και ΕΟ Τζούντο (1-1-0).
Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΠΑΙΔΕΣ Β`
-30kg (4)
1 Σοπιλίδης Φάνης ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ
2 Καναβός Πάρης ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
3 Ζαχουδάνης Διονύσης ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ Μ.Γ.Σ
-34kg (17)
1 Τσαπάρας Κωνσταντίνος Α.Σ ΤΖΟΥΝΤΟ ΣΙΑΙ
2 Κοντοκώστας Νικόλαος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.
3 Μανέτας Ιωάννης Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Πετρόπουλος Νίκος ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ Α.Σ.
-38kg (18)
1 Γκίνης Νίκος Α. Ε. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
2 Νικολαίδης Φώτιος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3 Μανουσαρίδης Λάζαρος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
Παμπουκίδης Αθανάσιος Α.Σ. ΘΗΣΕΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
-42kg (15)
1 Σονοβίδης Παντελής ΤΖΟΥΝΤΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Α.Σ
2 Μπουκουβάλας Αγαθοκλής ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ Α.Σ.
3 Δάμης Αγγελος ΜΑΧΗΤΗΣ ΒΥΡΩΝΑ Α.Γ.Σ.
Κογκέζος Ιωάννης ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ ΒΕΡΟΙ
-46kg (22)
1 Μπαλαμπανίδης Ηρακλής ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
2 Κουντούρης Παναγιώτης Α.Σ ΤΖΟΥΝΤΟ ΣΙΑΙ
3 Κιουλμπακίδης Μανώλης ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
Νικηφορωβ Χριστόφορος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
-50kg (10)
1 Καραχάλιος Κωνσταντίνος ΑΡΕΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛ
2 Πηλιτσης Κωνσταντίνος ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΑΡΙ
3 Κρέμος Ιωάννης Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
Ποπώφ Βλαδίμηρος ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
-55kg (8)
1 Τζαγκίδης Νικόλαος ΤΖΟΥΝΤΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Α.Σ
2 Καιτεζίδης Γεώργιος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.
3 Ζαρογιάννης Ηρακλής ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ Α.Σ.
Παππάς Απόστολος Α.Σ. ΤΖΟΥΝΤΟ ΦΥΛΗΣ
-60kg (10)
1 Πασβανης Παναγιώτης ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ ΒΕΡΟΙ
2 Ζαραφωνίτης Αλέξιος ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
3 Ακοπασβίλι Μιχαήλ ΤΖΟΥΝΤΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Α.Σ
Βασιλειάδης Βασίλης ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑΣ
+60kg (7)
1 Τσαμελασβίλι Βλαδίμηρος ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
2 Μαναβέρης Λάμπρος-Παν Α.Ο.Ν.Α
3 Κωστελίδης Γιάννης Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
Σιμόνωφ Θεοχάρης ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`
-32kg (3)
1 Τσιλιγγερίδου Ειρήνη SAKURA Α.Ο
2 Γκοργκόλη Ηλιάννα ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ
-36kg (9)
1 Κεσίδου Χριστίνα SAKURA Α.Ο
2 Καρασσαβίδη Ροδαμία Α.Σ ΤΖΟΥΝΤΟ ΣΙΑΙ
3 Γεωργάρα Δώρα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.
Οικονομάκη Ελευθερία Α.Ο.Ν.Α
-40kg (6)
1 Γκόγκουα Μαριλένα Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Αθανασίου Ναταλία ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Α.
3 Κακαρατζά Ιωάννα ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ Α.Σ.
Χριστοφορίδη Στεφανία DANRO
-44kg (14)
1 Συρινίδου Γαλήνη Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Δημητριάδη Ελένη ΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3 Καραστρατίδου Ελένη ΒΙΚΤΩΡΙΑ Α.Ο.
Νόνα Χριστίνα ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
-48kg (7)
1 Γκιλιοπούλου Αικατερίνη ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ ΒΕΡΟΙ
2 Δαβιτίδου Ευδικία E.O.TZOYNTO
3 Θεοδώρου Δήμητρα ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
Χριστοφορίδη Ευαγγελία ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑΣ
-52kg (5)
1 Παπαδοπούλου Βαρβάρα-Ιωά E.O.TZOYNTO
2 Καρασαββίδη Χριστίνα ATHENS DOJO
3 Συντριβάνη Μαριάνθη ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑΣ
-57kg (3)
1 Ξανθοπούλου Σοφία Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ
2 Χασάνη Ηλιάνα Α.Σ. ΘΗΣΕΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
+57kg (4)
1 Αρσενίου Δέσποινα ΑΙΑΣ Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ
2 Παπαχρήστου Αιμιλία ΟΛΥΜΠΙΟΣ Γ.Σ.
3 Ντόντορου Βεατρίκη ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ